MF DNES : 8.12.2010 udělena cena Antonína Švehly Tisk Email

 

Novinář MF DNES Luděk Navara dostal prestižní Cenu A. Švehly

 

Luděk Navara, novinář píšící pro MF DNES a autor mnoha knih o zločinech nacismu a komunismu, obdržel včera prestižní Cenu Antonína Švehly, pojmenovanou po prvorepublikovém premiérovi a vůdci agrární strany.
Ocenění uděluje již čtvrtým rokem Nadační fond angažovaných nestraníků, Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd a Asociace soukromého zemědělství, financuje je pan Josef Vlášek.
„Je to výborný novinář, popudem pro udělení ceny byl jeho komentář Vyhnání sedláků je zločin, který nevidíme, ačkoli jej máme stále na očích,“ řekl Josef Vlášek o Luďku Navarovi. Článek vyšel v MF DNES 9. dubna. Součástí ceny byla cínová deska zobrazující Adama a Evu - podle Vláška „první soukromé zemědělce“.
Spolu s Luďkem Navarou dostal cenu také Petr Havel, agrární analytik a novinář na volné noze.
Luděk Navara byl cenou potěšen a překvapen zároveň, necítí se prý jako novinář specializující se na problematiku českého zemědělství. Chápe ji však jako uznání za svou novinářskou činnost, která se mimo jiné týkala i 50. let a kolektivizace. S nimi se podle něj česká společnost dodnes nevyrovnala. „Byla to doba krutá a syrová a my to tak stále ještě nechceme úplně vidět,“ podotkl Navara.
Momentálně točí pro Českou televizi dokumentární seriál Po stopách třetího odboje podle své poslední knížky.


Mladá fronta DNES 9.12.2010

 

Udělení Ceny NFAN Antonína Švehly Luďku Navarovi 8.12.2010

 

 
Právě připojeni - hostů: 13  ÚVOD Z médií MF DNES : 8.12.2010 udělena cena Antonína Švehly
Přihlásit se
Mapa webu

HOME - ÚVOD